Wycieczka do gabinetu weterynaryjnego

13 marca grupa 5/6 latków wybrała się  na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego „ Czworonogi”. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki  zapoznały się z wyglądem gabinetu weterynarza, wszystkimi pomieszczeniami kliniki oraz dowiedziały się, na czym polega  praca. Zobaczyły urządzenia i przybory medyczne, które wykorzystuje się podczas wizyt chorych zwierząt. Pani weterynarz pokazała urządzenia do badania takie jak: stetoskop, USG, mikroskop, stół do zabiegów. Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt. 

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Ganczarek za tak miłe spotkanie i poświęcenie nam czasu mimo wielu obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content