Wycieczka do Straży Pożarnej


W ramach realizacji tematyki dotyczącej służb ratowniczych dzieci z grupy 6-latków wybrały się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście. Przedszkolaki oglądały wozy strażackie z wyposażeniem i sprzętem ratowniczym, z uwagą słuchały w jakich okolicznościach należy wzywać straż oraz utrwaliły numer alarmowy. Poznały ubiór i ekwipunek strażaka. Niebywałą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość przymierzenia hełmu oraz zwiedzanie wozu strażackiego. Dzieci miały okazję lać wodę wężem strażackim, co sprawiło im wiele radości. Dziękujemy Panu Komendantowi za możliwość przybliżenia naszym wychowankom zawodu strażaka. Panom strażakom, którzy tego dnia pełnili służbę dziękujemy  za serdeczne przyjęcie nas oraz wyczerpujące informacje na temat zawodu, jaki wykonują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do treści